علت خرید اینترنتی پارچه چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و راحت شدن زندگی ها، خرید اینترنتی پارچه هم در این روزها یکی از بهترین روش های خرید پارچه است که ما در این مقاله به شما مزایای خرید پارچه از اینترنت را توضیح میدهیم.

زمانی خرید اینترنتی یک رویا بود و الان که سال ۲۰۲۰ شده است ما در جهان و حتی در ایران رواج خرید اینترنتی را میبنیم. خریدهایی که اصلاً باورمان نمیشود، مثل خرید عینک، لباس، کفش، ارز و… و این خریدهای اینترنتی تا حالا مفید بوده است هم برای مشتری و هم برای فروشنده و هر دو طرف رضایت بخش بوده است.

تصویر خرید اینترنتی پارچه

خرید اینترنتی و آنلاین تجربه های زیادی را برای مشتریان و فروشندگان دارد، اینکه با یک لپ تاپ و اینترنت مناسب میتوانیم به انبوهی از پارچه ها با جنس ها، رنگ ها و مدل های گوناگون مواجه شویم و نظرات کاربرانی که از این پارچه خرید نموده اند را جویا شویم، خرید را برای ما بسیار راحت کرده است.
در واقع شاهد این هستیم که علاوه بر مشتریان، دیگر تولیدکنندگان لباس، مزون ها و… دیگر برای خرید پارچه عمده به بازار پارچه نمیروند و این کار باعث شده است که زمان آنها تلف نشود و مشکلات رفت و آمد، بارگیری، پرداخت پول و… کاملاً برطرف شده است.

تفاوت خرید از فروشگاه سنتی و اینترنتی:

در این روزها در فروشگاه های بزرگ و معتبر پارچه، شاهد این هستیم که خرید آنلاین و اینترنتی خیلی بیشتر از خریدهای سنتی شده است. طبق نظرسنجی های انجام شده در سایت مرجع فروش پارچه مینل، نتایج به دست آمده نشان میدهد که مشتریان، خرید اینترنتی پارچه را خیلی راحت تر و بهتر از خرید سنتی میدانند. و کاربران میتوانند به راحتی با چند دقیقه وقت و گشت و گذار در سایت مینل به تعداد زیادی از پارچه ها، جنس ها، رنگ ها، طرح ها و… مشاهده کنند و به راحتی میتوانند انواع پارچه های نخی، ترک، کرپ، پنبه ای، ملحفه ای و… را بررسی و خریداری نمایند.

فروشگاه اینترنتی پارچه مینل، قیمت های اصلی و عمده پارچه را بدون واسطه، به صورت شفاف و نمایان در سایت خود قرار میدهد، و برخلاف فروشگاه ها و خریدهای سنتی که پارچه را به صورت خرده با قیمت اصلی و قیمت عمده به مشتریان نمیفروشند، این فروشگاه تمام قیمت های پارچه را به صورت عمده محاسبه و به صورت عمده و متری به مشتریان خود پارچه ارائه میکند.

در فروشگاه اینترنتی تنوع محصولات بسیار بالاست و مشتری قدرت انتخاب بسیار بالایی دارد. در اینجا یک اشاره ای به مزایای خرید اینترنتی داشته ایم و در ادامه توضیحات کامل تر در مورد خرید پارچه، با توجه به کیفیت و قیمت را توضیح میدهیم.

تعریف پارچه:

پارچه یک اصطلاح عمومی است که برای مواد ساخته شده است نخ مورد استفاده میشود، یک رشته به هم پیوسته از الیاف نساجی (رشته های طبیعی و مصنوعی) است که برای ساخت لباس، لوازم جانبی و اثاثیه منزل استفاده میشود. این روش با روش های مختلفی از قبیل بافندگی، گره زدن، استفاده از مواد شیمیایی با استفاده از چسب، اتصال یا ذوب و ساختن فیبرها به یکدیگر ساخته میشود.

وقتی وارد یک مغازه یا نمایشگاه پارچه میشویم، پارچه های زیادی با جنس ها و رنگ های مختلفی میتوانیم پیدا کنیم، به طوری که تشخیص و انتخاب برایمان سخت و دشوار میشود. معمولاً بعضی رنگ ها و جنس ها را برای اولین بار است که میبینیم و آنچنان مجذوب آن میشویم که نخریدن آن پارچه برایمان سخت میشود چرا که کلی ایده و طرح برای ساخت لباس به ذهنمان می آید. ولی این نکته مهم است که همه چیز در رنگ و جنس پارچه تمام نمیشود، اندازه و نوع دوخت و… هم به همان اندازه مهم خواهد بود.

مشخص کردن نوع پارچه

ابتدایی ترین نکته ای که باید در مورد خرید پارچه بدانید این است که پارچه ها به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند: پارچه های طبیعی و منسوجات مصنوعی.
منسوجات طبیعی شامل پنبه، جین، ابریشم، فلانل، کنف، چرم، کتان، مخملی و پشم هستند.
پارچه های مصنوعی شامل نایلون، پلی استر، استات، اکریلیک، پشم قطبی، ریون و اسپندکس میباشند.

تصویر خرید اینترنتی پارچه پنبه ای

علاوه بر این تقسیم بندی، تقسیم بندی های مختلف دیگری وجود دارد مثلاً پارچه های مجلسی شامل ۱۰ نوع مختلف هستند که در ادامه توضیح میدهیم:

۱۱ نوع مختلف پارچه های مجلسی

 1. پارچه‌های بافتی
 2. پارچه‌های چرمی
 3. پارچه‌های طبیعی خالص و شفاف
 4. پارچه‌های نازک مجلسی
 5. پارچه‌های کش‌دار و لمه
 6. پارچه‌های براق
 7. پارچه‌های شمعی
 8. پارچه‌های نانو
 9. پارچه‌های زربفت
 10. پارچه‌های ترمه
 11. پارچه های پولک دار محلی

البته این نکته فراموش نشود که پارچه های مجلسی را میتوان از نظر نوع چاپ، گلدوزی، بافت، رنگ آمیزی و گره هم دسته بندی انجام داد که باید هنگام خرید به وزن پارچه (سبک و سنگینی) آن توجه داشت.

ثبات رنگ پارچه ها

اگر به صورت سنتی پارچه خرید میکنید، از یکنواخت و بدون لکه بودن پارچه های خود از لحاظ رنگ مطمئن شوید، پارچه را به طور کامل باز کنید و با دقت ببینید، چون ممکن است در قسمت های تا شده، رنگ پارچه کم رنگ تر باشد. پارچه هایی که رنگ آنها حالت مه آلود را دارند فقط از فروشگاه های معتبر خریداری نماید چرا که ممکن است با یک بار شستشو رنگ آنها کامل از بین برود.

ثبات تزئینات پارچه مجلسی

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید پارچه باید توجه نمائید این است که تزئینات و برجستگی های پارچه سفت و محکم باشد و تزئینات و اجزاء چسبیده شده به پارچه با کیفیت و در جای خود کاملاً محکم باشد.

آب رفتن پارچه

هر نوع پارچه ای شست و شوی مخصوص به خود را دارد. و آب رفتگی پارچه های مختلف با هم فرق دارد ولی نهایت کسری پارچه باید حداکثر ۵ تا ۱۰ درصد باشد. پس حتماً از نحوه شستشوی پارچه خود اطلاع پیدا نمائید چون هیچ کس نمیخواهد پارچه خود را که با کلی هزینه خریداری و انتخاب نموده است را با اولین شستشو کوچک شود و دیگر قابل استفاده نباشد.

چه وقتی برای خرید سنتی به فروشگاه برویم؟

در خرید سنتی به علت اینکه انواع لامپ ها برای جذب مشتری روشن است و تشخیص رنگ پارچه کمی دشوار میشود، خیلی از خریداران دچار مشکل میشوند و بعد از خرید متوجه میشوند که از رنگ پارچه خود راضی نیستند و چون خرید سنتی انجام داده اند نمیتوانند پارچه خود را پس یا تعویض کنند. به همین خاطر خرید از فروشگاه اینترنتی مناسب تر میباشد چرا که عکس ها با توجه به اصول خاصی گرفته میشود که نور لامپ ها تاثیری روی تعویض رنگ نداشته باشد و فروشگاه اینترنتی مینل این کار را به صورت حرفه ای انجام داده است تا مشتریان دچار اینگونه مشکلات نشوند، چون این فروشگاه با کادر مجرب خود و عکاس های حرفه ای در زمینه فروشگاه ها پارچه رضایت مشتریان را تاکنون به خوبی جلب کرده است.

مزایا و معایب خرید اینترنتی و خرید سنتی پارچه

بعضی از افراد همچنان به پیشرفت تکنولوژی اعتماد ندارند و دوست دارند که خرید سنتی را انجام دهند و این کار اشتباه نیست؛ یک عادت قدیمی است که تغییر این عادت کمی زمان بر است و اگر این اشخاص از مزایای خرید اینترنتی آگاهی داشته باشند، این عادت قدیمی را تغییر بدهند. در اینجا مزایای خرید سنتی و مزایای خرید اینترنتی را توضیح میدهیم و خودتان انتخاب نمائید که کدام بهتر است.

مزایای خرید سنتی:

 • میتوانید پارچه را از نزدیک ببینید، لمس کنید
 • میتوانید طرح پارچه را از نزدیک ببینید
 • شما پارچه را بلافاصله پس از پرداخت وجه دریافت میکنید

معایب خرید سنتی:

 • زمان زیادی صرف پیدا کردن پارچه میکنید
 • پیدا کردن پارچه مورد علاقه خسته کننده است و باید یکی یکی مغازه را بررسی کنید
 • قیمت هایی را که در مغازه های قبلی دیده اید را فراموش میکنید (همچنین متراژ عرض پارچه و خصوصیات پارچه)
 • امکان دارد دنبال پارچه ای کمیاب باشید و چندین روز وقت و انرژی شما را بگیرد و در نتیجه آن را پیدا نکنید

مزایای خرید اینترنتی:

 • در صورت خرید اینترنتی، وقت و هزینه ای را که برای پارکینگ و بنزین استفاده مینمائید را پس انداز خواهید کرد
 • به راحتی میتوانید قیمت ها، جنس ها، رنگ ها و… را مقایسه کنید
 • تنوع اندازه ها، طرح ها، رنگ ها و…. را خواهید دید
 • هر زمان، هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید میتوانید پارچه را خریداری نمائید
 • میتوانید همراه پارچه، هدیه ها و تخفیف های فروشگاه ها را دریافت کنید
 • قیمت های فروشگاه های اینترنتی نسبت به فروشگاه های سنتی و مغازه ارزان تر است.
 • شما میتوانید خودتان طرح پارچه را آنلاین سفارش دهید
 • هزینه حمل و نقل به عهده فروشگاه اینترنتی است و دیگر مشکل رفت و آمد و بارگیری نخواهید داشت.
 • خرید در فروشگاه های اینترنتی مطمئن تر و قابل اعتماد تر است.
 • بدون نیاز به هیچ دلیلی میتوانید پارچه خود را پس دهید.
 • فروشگاه های اینترنتی دارای نام و مالک ثابت هست و به هیچ عنوان اجاره به دیگری داده نمیشود و قابل اعتماد تر است.

معایب خرید اینترنتی:

 • شما نمیتوانید محصول را از نزدیک ببینید و لمس کنید
 • معمولاً چند روز پس از سفارش شما محصول به دست شما میرسد.
 • در صورت خرید با متراژ کم مجبور به هزینه حمل و نقل میباشید.
 • در خرید اینترنتی پارچه، بدون صرف زمان و بدون جابه جایی و مشکلات ماشین، ترافیک، قیمت بنزین و…. مطمئن و بدون دردسر است.

نکاتی برای خرید آنلاین پارچه

 • اندازه‌گیری‌های خود را از قبل از خرید آنلاین پارچه تعیین کنید
 • اصلاً نگران سفارش خود نباشید، فروشگاه اینترنتی مینل بدون هیچ علتی پارچه شما را پس و یا تعویض میکند.
 • پارچه های پس گرفته یا تعویض شده به هیچ عنوان در فروشگاه مینل قرار نمیگیرند و در حراجی های سالیانه به صورت دست دوم به فروش میرسد.
 • خرید اینترنتی برای مزون ها، تولیدکنندگان لباس و هر آن کس که وقت کافی ندارد بسیار گزینه مناسبی است.
 • در فروشگاه اینترنتی شما نظرات دیگران را هم میتوانید جویا شوید و این نظرات کاملاً مفید و سودمند خواهد بود.
 • دیگر با خرید از فروشگاه اینترنتی مینل، ترسی و نگرانی بابت خرید پارچه های گران قیمت با متراژ بالا نخواهید داشت
 • در صورت سفارش با متراژ بالا فروشگاه اینترنتی مینل هزینه حمل و نقل را رایگان حساب میکند.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل پشتیبانی قوی فروشگاه اینترنتی مینل پاسخگوی تمام مشکلات و رفع آن ها است.
 • در فروشگاه اینترنتی مینل شما با قیمت ها نجومی و متفاوت مواجه نخواهید شد.

تصویر هشدار خرید از فروشگاه های اینترنتی

هشدارها:

 • به هیچ عنوان از شبکه های اجتماعی اعم از تلگرام، واتساپ یا تلگرام و… خریداری نکنید و تنها از سایت های با دامنه .ir خریداری نمائید تا در صورت مشکل بتوانید پیگیری نمائید. اکثر کلاه برداری ها در شبکه های اجتماعی صورت میگیرد.
 •  فقط به خاطر ارزان بودن پارچه، آن را خریداری نکنید. سایر المان ها را هم بررسی نمائید.
 • به هیچ عنوان از پرداخت کارت به کارت صرف نظر کنید و تنها از درگاه های پرداخت بانک معتبر استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *